news » Офіційний сайт Криворізького Музичного Коледжа а

XVII Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних "Vivat musica" (м. Нова Каховка Херсонської області)

31.05-03.06.17
XVII Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних "Vivat musica" (м. Нова Каховка Херсонської області)

XVII Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних "Vivat musica" (м. Нова Каховка Херсонської області)
XVII Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних "Vivat musica" (м. Нова Каховка Херсонської області)XVII Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних "Vivat musica" (м. Нова Каховка Херсонської області)Рекордну кількість учасників – 123 юних музиканта – у Новій Каховці зібрав цьогорічний міжнародний конкурс академічного мистецтва юних «Vivat, musiсa!».
XVII Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних "Vivat musica" (м. Нова Каховка Херсонської області)XVII Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних "Vivat musica" (м. Нова Каховка Херсонської області)Знаковим стало і те, що нарешті конкурс після довгих 10 років повернувся у рідні стіни – і відбувається у відновленому Палаці культури.
XVII Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних "Vivat musica" (м. Нова Каховка Херсонської області)XVII Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних "Vivat musica" (м. Нова Каховка Херсонської області)На урочистому відкритті до присутніх з привітальними словами звернулися міський голова Володимир Коваленко, начальник відділу культури і туризму Наталія Зарудна, ієромонах Іларіон, генеральний директор ПАТ «Фірма Херсоноблагробуд» Анатолій Подофа, голова журі, заслужений діяч мистецтв України, композитор Богдана Фільц, засновник, творчий президент конкурсу Любов Працюк.

XVII Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних "Vivat musica" (м. Нова Каховка Херсонської області)XVII Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних "Vivat musica" (м. Нова Каховка Херсонської області)Вітаючи учасників і глядацьку аудиторію, відомий музичний діяч Валентина Кузик наголосила, що за 17 років проведення конкурс набув широкої популярності і є одним з найпрестижніших в Україні,тож брати у ньому участь – вже значне досягнення. Після заснування «Vivat, musiсa!» у далекому 2000-у приклад Нової Каховки наслідували й інші міста, та лише наше продовжує відкривати нові таланти і нові музичні обрії для обдарованої молоді.
За першість у різних номінаціях цього року змагаються музиканти з таких міст як Одеса, Київ, Хмельницький, Харків, Львів, Олешки, Каховка, Нетішин, Софіївка та ін. Звичайно ж, є серед учасників і наші талановиті земляки. До складу жюрі увійшли знані в усій Україні та за її межами музичні діячі, а незмінною його очільницею є музикознавець Богда Фільц.
Під завісу урочистого відкриття, після вітань та виступів місцевих музикантів, творчий дарунок присутнім презентував член журі, композитор Олег Польовий, після чого президент МКАМЮ «Vivat, musiсa!» Галина Ходос оголосила конкурс відкритим. Попереду – напружені і захоплюючі дні змагань, підсумки яких були підведені у суботу, 3 червня.


ВІТАЄМО!!!
ЧЕВЕРДАК КСЕНІЮ

(ст-ка I курсу, відділу "Фортепіано",
вкладач - Замишляєва Л.),
яка отримала
ДИПЛОМ I премії та звання Лауреата
Номінація "Концерт з оркестром", старша вікова категорія

на XVII Міжнародному конкурсі академічного мистецтва юних "Vivat musica"


ХІІІ Всеукраїнський конкурс «Класичний Меридіан» (м. Київ)

29-30.05.17

ХІІІ Всеукраїнський конкурс «Класичний Меридіан» (м. Київ)ХІІІ Всеукраїнський конкурс «Класичний Меридіан» (м. Київ)Цього року Міністерство культури України та Методичний центр закладів культури та навчальних закладів України провели у Києві на базі КДШМ №2 ім.М. Вериківського ХІІІ Всеукраїнський конкурс «Класичний Меридіан».
ХІІІ Всеукраїнський конкурс «Класичний Меридіан» (м. Київ)ХІІІ Всеукраїнський конкурс «Класичний Меридіан» (м. Київ) Конкурс складався з двох турів. І тур оцінювався журі згідно надісланих відеозаписів виконавців. ІІ тур проходив у Києві, в Концертній Залі КДШ No2 ім.М. Вериківського. В номінації «Струнно-смичкових інструментів» конкурс проводився 29-30 травня 2017 року.

ХІІІ Всеукраїнський конкурс «Класичний Меридіан» (м. Київ)ХІІІ Всеукраїнський конкурс «Класичний Меридіан» (м. Київ)Міністерством культури України та Методичним центром було визначено мету та завдання конкурсу у 2017 році, а саме: виявлення талановитих молодих виконавців, розкриття творчої індивідуальності кожного з них, сприяння розвитку професійної музичної кар`єри, а відповідно популяризація серед дітей та молоді класичного і сучасного музичного мистецтва країн Європи на прикладі музичної культури Франції.

ХІІІ Всеукраїнський конкурс «Класичний Меридіан» (м. Київ)ХІІІ Всеукраїнський конкурс «Класичний Меридіан» (м. Київ)Обов’язковим твором для конкурсантів на ІІ турі ХІІІ Всеукраїнського конкурсу «Класичний Меридіан» був твір французького композитора за вибором виконавця. Оцінювало юних конкурсантів журі, що складалося з числа професорсько- викладацького складу національних закладів культури, відомих діячів музичного мистецтва України, виконавців.

ВІТАЄМО!!!
ЧОРНОВІЛ ДІАНУ

(ст-ка II курсу, відділу "Оркестрові струнні інструменти",
вкладач - Кавіцька Т.М., конц. - Голентус А.І.),
яка отримала
ДИПЛОМ Заохочувальної премії (4 місце)
на ХІІІ Всеукраїнському конкурсі «Класичний Меридіан»


Фотовиставка «Ведмедики в АТО».

09.12.16

Фотовиставка відомого фотокореспондента
ОЛЕКСАНДРА ШУЛЬМАНА


Фотовиставку можна побачити на першому поверсі
КВНЗ «Криворізький обласний музичний коледж»


«Ведмедики в АТО»


Фотовиставка «Ведмедики в АТО».

Фотовиставка «Ведмедики в АТО».Фотовиставка «Ведмедики в АТО».Ведмедики – так лагідно танкісти із зони АТО називають свої великі та водночас потужні бойові машини.
Фотовиставка «Ведмедики в АТО».Фотовиставка «Ведмедики в АТО».Танк – головний герой авторської виставки Олександра Шульмана.

Фотовиставка «Ведмедики в АТО».

Фотовиставка «Ведмедики в АТО».Фотовиставка «Ведмедики в АТО».На фотографіях Олександра Шульмана - Ольга, Чайка, Ластівка та Барсик. Практично всім танкам бійці давали лагідні імена, згадуючи про дружин, подруг, волонтерок, улюблених тварин. На світлинах не просто залізні коні, на них – героїчні історії бійців.

Фотовиставка «Ведмедики в АТО».Фотовиставка «Ведмедики в АТО».Виставку Олександр Шульман присвятив своїм бойовим побратимам.

Фотовиставка «Ведмедики в АТО».Фотовиставка «Ведмедики в АТО».Ця виставка вже викликала підвищений інтерес з боку студентів і гостей музичного коледжу.


Фотовиставка «Ведмедики в АТО».


Обласний етап регіональної олімпіади з української мови та літератури (м.Дніпро)

05.12.16

В І Т А Є М О

студентку II курсу спеціалізації
«Теорія музики»

Руденко Олену
з перемогою

І місце
в обласному етапі регіональної олімпіади з української мови та літератури
(м.Дніпро)


Бажаємо міцного здоров'я та творчої наснаги!


Другий відкритий конкурс естрадно – джазового виконавства та імпровізації «Джаз-фієста 2016″ (м. Харків)

02-05.12.16

Другий відкритий конкурс естрадно – джазового виконавства та імпровізації «Джаз-фієста 2016″ (м. Харків)

Другий відкритий конкурс естрадно – джазового виконавства та імпровізації «Джаз-фієста 2016″ (м. Харків)Другий відкритий конкурс естрадно – джазового виконавства та імпровізації «Джаз-фієста 2016″ (м. Харків)З 02 по 05 грудня 2016 року у Харківській Національній академії культури і мистецтв ім. Івана Котляревського відбувся Міжнародний музичний фестиваль "Джаз фієста".

Другий відкритий конкурс естрадно – джазового виконавства та імпровізації «Джаз-фієста 2016″ (м. Харків)Другий відкритий конкурс естрадно – джазового виконавства та імпровізації «Джаз-фієста 2016″ (м. Харків)[Конкурс проводився в рамках ХХІIІ міжнародного фестивалю «Музика – наш спільний дім».

Другий відкритий конкурс естрадно – джазового виконавства та імпровізації «Джаз-фієста 2016″ (м. Харків)

Другий відкритий конкурс естрадно – джазового виконавства та імпровізації «Джаз-фієста 2016″ (м. Харків)Другий відкритий конкурс естрадно – джазового виконавства та імпровізації «Джаз-фієста 2016″ (м. Харків) Мета проведення конкурсу: популяризація джазової музики серед юнацтва та творчої молоді в Харкові та в Україні, підтримка молодих естрадно-джазових виконавців, збереження традицій, пошук нових сучасних форм, розвиток творчих здібностей учасників, обмін досвідом та творчими досягненнями викладачів, які працюють у напрямку джазового мистецтва, знайомство молоді з провідними сучасними музикантами України, майстер-класи членів Журі для учасників та викладачів.

Другий відкритий конкурс естрадно – джазового виконавства та імпровізації «Джаз-фієста 2016″ (м. Харків)Другий відкритий конкурс естрадно – джазового виконавства та імпровізації «Джаз-фієста 2016″ (м. Харків)У конкурсі взяли участь учні дитячих музичних шкіл та дитячих шкіл мистецтв, позашкільних закладів, студенти музичних училищ, училищ культури, студентів вищих навчальних закладів.

Другий відкритий конкурс естрадно – джазового виконавства та імпровізації «Джаз-фієста 2016″ (м. Харків)Другий відкритий конкурс естрадно – джазового виконавства та імпровізації «Джаз-фієста 2016″ (м. Харків)Ми вітаємо викладачів і студентів відділу " Мистецтво естради" з успішним виступом та перемогою:

ІІІ місце посіла студентка спеціалізації "Естрадний спів":
Власенко Анастасія - 4 курс

ІІ місце посіли студенти спеціалізації "Естрадний спів":
Федій Катерина - 4 курс
Дикун Софія - 4 курс
Громиченко Ігоря - 3 курс
Пірожок Жанна - 2 курс

Гран-при
Ансамбль студентів спеціалізації "Естрада":

Гаста Альона, Абрамов Єгор, Кулешов Денис, Добрянський Олег,
Шевченко Вячеслав, Литвиненко Віталій, Кульков Олег,
Борейчук Володимир, Кім Олег, Теріхов Іван, Ємельянцев Максим


До Міжнародного дня волонтерів.

04.12.16

До Міжнародного дня волонтерів.До Міжнародного дня волонтерів.4 грудня 2016 року у великій залі КВНЗ «Криворізький обласний музичний коледж» відбулось урочисте вручення пам’ятних грамот і нагрудних знаків криворізьким добровольцям. Це нагородження було приурочене до Міжнародного дня волонтерів, який щорічно відзначається під егідою ООН 5 грудня.
До Міжнародного дня волонтерів.До Міжнародного дня волонтерів. Для привітань та вручення нагород завітала радник голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб. Від імені губернатора Дніпропетровщини Валентина Резніченко вона вручила 50 грамот і нагрудних знаків «Волонтер Дніпропетровської області».

До Міжнародного дня волонтерів.


До Міжнародного дня волонтерів.

До Міжнародного дня волонтерів.До Міжнародного дня волонтерів. Художні колективи музичного коледжу підготували для всіх присутніх святковий концерт. Це і ансамбль бандуристів «Барви» (кер. Л. Іванова), і жіночий вокальний ансамбль «Співаночки» (кер. Т. Мєсропова, конц. В. Кривенко) і чоловічий вокальний ансамбль «Anima» (кер. Т. Коренчук, конц. І. Назарчук)

До Міжнародного дня волонтерів.

До Міжнародного дня волонтерів.До Міжнародного дня волонтерів. Завершилось свято яскравим виконанням новорічної колядки «Ой рано, рано кури запіли» у виконнані вокальних ансамблів." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).

26.11.16

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).26 листопада 2016 року наше місто приймало у залі музичного коледжу високопрофесійний хоровий колектив - Муніципальну академічну чоловічу хорову капелу ім. Л. Ревуцького.
- Художній керівникАндрій Карпінець;
- Головний диригентзаслужений діяч мистецтв України Володимир Курач;
- Диригент Олексій Бояр.

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).Виступ капели присвячений світлій пам’яті викладача, диригента хору, одного з засновників унікальної хорової школи на Криворіжжі, музично-громадського діяча – Георгія Миколайовича Ярути.

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути). Георгій Миколайович був викладачем хорових дисциплін, керівником хору, поєднував керування відділами теорії музики та хорового диригування у Криворізькому обласному музичному коледжі.
" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).Донька Георгія Миколайовича Ольга Георгієвна Кононенко (котра працювала 30- років у музичному коледжі, з них 25- років концертмейстером хору), організувала приїзд колективу. Ми мали можливість насолодитися чудовим співом, виконавською майстерністю професіоналів.

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).Вихід капели від першого до останнього артиста був заповнений гучними оплесками, наша сцена вперше мала можливість відчути потужну силу майже 40 чоловічих голосів одразу.
В народі говорять: « Пісня – то душа, з усіх потреб – потреба», мабуть тому, що з покон віку українська музика вінчалася духовним співом. І цей спів чарівний і неповторний і досі ширить межі неба, відкриває людські душі, освячує і збагачує нас. Чоловічий спів є важливим чинником та внутрішньою потребою української душі.
" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).На початку концерту у виконанні чоловічої капели прозвучав острозький розспів 13 ст. « З нами Бог» обробка В. Грицишина. Слухачі насолоджувались звучанням небесного інструменту ліри, це виконання задало особливого тону подальшого свята.

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути). Георгій Миколайович Ярута був активним діячем культури, перші музичні здібності проявилися ще в дитинстві, але в молодому віці не мав можливості отримати музичну освіту, на заваді здійсненню всіх планів постала війна – Велика Вітчизняна.
Георгій Миколайович юнаком був насильно вивезений в Німеччину, де перебував у концтаборах Дюсельдорфа та Ейзенаха. Декілька разів здійснював втечі з концтабору та за останнім разом йому допомогла спасти життя німецька родина.
" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).Переживши багаточисленні перевірки режиму радянської влади Георгій Миколайович не втратив людської гідності і великого бажання реалізувати творчий потенціал.
" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).Майстер своєю диригентською діяльністю заклав виконавські традиції хорового співу різних епох та стилів. Навчаючись в Одеському музичному училищі та будучі вихованцем хорової школи К. К. ПІгрова велике значення в роботі з хором приділяв хоровому інтонуванню.
" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).В роки навчання в музичному училищі Юрій Ярута зустрів своє творче натхнення. Студентка К. Пігрова - Євгенія, протягом усього життя була його підтримкою, турботливою дружиною та другом.

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).У концерті прозвучав чудовий твір Вадима Миколайовича Ракітянського, який в студентські роки співав у хорі музичного училища та присвятив його з подякою Георгію Миколайовичу. Музика Вадима Ракітянського, вірші Абу-ль Атахія, переклад Михайла Курганцева «Вернись обратно молодость»
" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).Керівники капели на прохання Ольги Георгієвни вивчили та з високою майстерністю виконали два твори В. Ракітянського «Вернись обратно молодость», та улюблений твір Георгія Миколайовича, який був у репертуарі хору під його керівництвом « Miserere» (Помилуй мене Боже) – перекладення псалма №50 на музику, створене італійським композитором Антоніо Лотті.
" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).Яскрава виконавська майстерність Георгія Миколайовича, високий професійний рівень та організаційні здібності проявилися у керуванні багатьма хоровими колективами: на Закарпатті у музичній школі (де він був також директором), хором самодіяльності; у криворізькій музичній школі №3 ( де він був засновником та першим директором), музичній школі №9, в хоровому колективі музичного училища, а також чоловічому хорі студентів Технічного університету. Під керівництвом Ю. Ярути хор виїжджав з концертними виступами до Миколаєва, Одеси, Києва.
Багаточисленні вихованці хору під керівництвом Г. М. продовжили традиції хорового мистецтва в своїй творчий діяльності не лише в Україні, а далеко за її межами.
" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).Дата проведення концерту співпала з Днем пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Щорічний національний пам’ятний день в Україні, припадає на четверту суботу листопада.
" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути). Згадуючи творчий шлях Георгія Миколайовича, його спілкування з видатними людьми, з повагою були названі імена викладачів з котрими він тісно співпрацював протягом багатьох років у стінах музичного училища.

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).Не має сумніву в тому, що існуючий зв’язок двох світів дозволяє їм з небесної висоти чути, бачити все що відбувається в чудесній залі, знати, що їх пам’ятають.
" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути). Слухачі вшанували пам’ять стоячи, запалили свічки, капела виконала «Вічная пам’ять» Павла Чеснокова.

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).У другому відділенні звучали обробки українських народних пісень. Українська народна пісня – дорогоцінний скарб нашого народу, окраса його культури!

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).Обов’зково слід сказати про те, що більшість обробок українських народних пісень у репертуарі колективу належить нашому земляку, аранжувальнику, завідуючому музичною частиною капели Віктору Грицишину, який також є артистом хору.

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути). Чоловіча капела є пропагандистом творчості сучасних українських композиторів Є. Станковича, І. Карабиця, Л. Дичко. В Зубицького, Г. Гаврилець, М. Шуха, І. Небесного та багато інших.

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути)." ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути). Високопрофесійні солісти: Вікторія Заболоцька, Сергій Омельченко, Станіслав Маслянка, Лауреат міжнародних конкурсів Василь Пудченко, Іван Гембач, Заслужена артистка України Валентина Іваненко, Ігор Любименко, Ігор Рідош (бандура), Геннадій Бригінець, Павло Хай (ліра), звучали в діалозі з хором.

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).

Концерт у двох відділеннях - 21 хоровий твір! Слухачі змогли насолодитися високопрофесійним співом, виконавською майстерністю, вражаючим звучанням чоловічих голосів. Браво!!!!!!!!!!

" ...Хто знав і пам'ятає..." (Вечір пам'яті Георгія Миколайовича Ярути).


Викладач відділу «Хорове диригування»
Тетяна Коренчук


Тиждень загальноосвітніх дисциплін.

30.11.16

Тиждень загальноосвітніх дисциплін.Тиждень загальноосвітніх дисциплін.Впровадження інноваційних технологій у навчальний процес – це вимога часу. Як відомо, нове в педагогіці – це не лише ідеї, підходи, методи, технології, які ще не висувались або не використовувались, а й ті елементи педагогічного процесу, які несуть у собі прогресивне начало. Таким чином, у педагогічній інтерпретації інновація означає нововведення, що поліпшує хід і результати навчально-виховного процесу.
Тиждень загальноосвітніх дисциплін.Тиждень загальноосвітніх дисциплін.У криворізькому музичному коледжі з 21 по 25 листопада відбувся тиждень загальноосвітніх і соціально-гуманітарних дисциплін, у рамках якого викладачі відділу Углицький О.В., Сліпченко Л.П., Басс М.Б., Ярцев В.М., Ємельянцева Т.Г., Невесела Н.В., Роговська І.І. провели відкриті заняття. На цих заняттях було представлено використання інноваційних методів навчання:
Тиждень загальноосвітніх дисциплін.Тиждень загальноосвітніх дисциплін. захист власних філософських концепцій на тему «Філософія і сенс життя людини» (викладач Сліпченко Л.П.);

Тиждень загальноосвітніх дисциплін.

Тиждень загальноосвітніх дисциплін.Тиждень загальноосвітніх дисциплін. кооперативне (групове) навчання при вивченні англійської мови (викладач Роговська І.І.);
Тиждень загальноосвітніх дисциплін.Тиждень загальноосвітніх дисциплін. фітбол-аеробіка на занятті фізвиховання (викладач Ємельянцева Т.Г.);
Тиждень загальноосвітніх дисциплін.Тиждень загальноосвітніх дисциплін. захист студентських творчих проектів на тему «Значення Івана Франка для української літератури та культури» (викладач Углицький О.В.);
Тиждень загальноосвітніх дисциплін.Тиждень загальноосвітніх дисциплін. ігрові форми при вивченні історії України (викладач Басс М.Б.);
Тиждень загальноосвітніх дисциплін.Тиждень загальноосвітніх дисциплін. мультимедійне устаткування при вивченні фізики (викладач Ярцев В.М.);

Тиждень загальноосвітніх дисциплін.Тиждень загальноосвітніх дисциплін.
Тиждень загальноосвітніх дисциплін.

Тиждень загальноосвітніх дисциплін.Тиждень загальноосвітніх дисциплін. захист студентами самостійної роботи при вивченні основ екології (викладач Невесела Н.В.).
Тиждень загальноосвітніх дисциплін.Тиждень загальноосвітніх дисциплін.Заняття показали, що викладачі відділу вміло та вдало використовують різноманітні форми й методи інноваційних технологій, що дає можливість підвищити інтерес студентів до предметів і заохотити їх до власної творчості, а також перетворити заняття з традиційної лекційно-репродуктивної дії на активну взаємодію викладача та студента.

Тиждень загальноосвітніх дисциплін.


Зав. відділом "Загальноосвітні дисципліни"
Углицький О.Шостий Міжнародний конкурс юних виконавців (з оркестром) «Музичний листопад».

27.11.16

В І Т А Є М О

студентку 1 курсу спеціалізації
«Оркестрові струнні інструменти»


ЗІБРОВУ ІВАННУ

з перемогою

І місце
в Шостому Міжнародному конкурсі юних виконавців
(з оркестром)
«Музичний листопад»


Бажаємо міцного здоров'я та творчої наснаги!


ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.

19-20.11.16

ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.


ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.

ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ. 19-20 ноября 2016 года в рамках традиционной методической конференции пианистов состоялись концерты фортепианной музыки и мастер-класс выдающегося музыканта-исполнителя и педагога – Бориса Эмильевича Блоха, который был приглашен со своим воспитанником – магистром Университета искусств в Эссене Владимиром Матусевичем.
ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.Имя Бориса Блоха – выпускника Московской консерватории (ученика Д. А. Башкирова), победителя и призера Международных конкурсов: имени Ферруччо Бузони (Больцано), имени Артура Рубинштейна (Тель-Авив), обладателя золотой медали Международного Листовского общества (Вена), участника фестивалей (Рурский фестиваль фортепианной музыки, Шопеновский фестиваль, «Коринтийское лето» в Оссиахе, Моцартовский фестиваль в Сальсомаджоре -Терме, фестиваль раритетов в Хузуме, Летний фестиваль в Варне, Фортепианный фестиваль «Русская школа» во Фрейбурге, Фортепианный фестиваль имени Бузони, Фестиваль в Сантандере, «Европейская ночь Листа» в Веймаре и другие); постоянного члена жюри многих престижных конкурсов, дирижера – не только известно во всем мире, можно смело сказать, что он входит в Золотой фонд мировой современной исполнительской культуры.
ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.
ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.Приезд личности такого масштаба позволил не только прикоснуться к искусству выдающегося музыканта, но и ощутить всю смысловую полноту, глубину исполненных произведений, жанрово-стилевые особенности композиторской поэтики и культуры. Величие, масштабность и глубина концепции сонаты Л. ван Бетховена ор.2, №3 До мажор, с первых звуков покорили и заставили забыть о сложности инструмента, который зазвучал красочно и разнообразно, подчиняясь могучему духу музыканта и его феноменальному пианистическому мастерству, поразительному чувству времени и интонационному многообразию оркестровых красок.
ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.Совершенно уникальным было исполнение произведений Фредерика Шопена – мазурок и четырех экспромтов, которое покорило и невероятной тонкостью и разнообразием интонационной палитры, и широчайшим спектром настроений и психологических состояний, и теплом света – и печалью шопеновского "jal" (что особенно пронзило ощущением открытого Смысла и прикосновением к Вечности в исполнении мазурки – последнего произведения композитора), и тончайшей педализацией и динамической нюансировкой – мастерством владения всем богатством и разнообразием сложнейшей и специфической шопеновской стилистики.
ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.В завершении концерта, слушатели были просто заворожены исполнением рапсодии Ференца Листа №12. Масштабность исполнительской концепции, яркая театральность и фейерверк проносящихся карнавальных образов, тонкий и проникновенный лиризм – рождались под чуткими пальцами Бориса Блоха. Пианист просто гипнотизировал своей феноменальной виртуозностью, непередаваемым чувством времени и интонации – и здесь, конечно же, сказалось дирижерское начало, которое, по словам самого музыканта, очень важно для исполнителя-инструменталиста, так как дает возможность, с одной стороны, взгляда с иных высот на музыкальное произведение, с другой – проникнуть в глубины текста и выявить интонации и фразы с большей выразительностью, "выпуклостью", тембральной красочностью и смысловой значительностью.
ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.И все исполнительские средства выразительности – агогика, интонация, ритм, педализация – начинают "говорить" по-иному, более убедительно и интересно благодаря феномену личности Бориса Блоха; все эти особенности являются результатом напряженнейшей работы уникального музыкального мышления Мастера и только его богатый внутренний мир, тонкость и хрупкость души, пианистическое мастерство – способны рождать такой праздник Музыки!

ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.В рамках встречи были запланированы мастер-класс с учениками музыкальных школ города и музыкального колледжа, и концерт магистра Владимира Матусевича, что дало возможность прикоснуться к педагогике Бориса Эмильевича Блоха.
В мастер-классе принимали участие: А. Аль-Зайат (преподаватель И. В. Шишкина, музыкальная школа №2), Д. Гулая (преподаватель Е. А. Нагорная, музыкальная школа №1), Ж. Подружина (преподаватель И. И. Каминская, музыкальная школа №12), А. Романова (преподаватель В. Л. Саковская, музыкальная школа №11), С. Коваленко (преподаватель – заслуженный деятель искусств Украины М. М. Кратинова, КОМК), А. Труфкина (преподаватель Н. М. Педан, КОМК).
ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.Отметим, что все дети и студенты продемонстрировали хороший профессиональный уровень, что дало им возможность не только чутко реагировать на пожелания Бориса Эмильевича, но и показать результат, что очень трудно, учитывая концертную обстановку (наличие публики в зале, достаточно сложный инструмент, волнение при игре такому музыканту). Даже инструктивные этюды зазвучали у молодых исполнителей смелее, раскованнее и художественнее, подчинив технические трудности более интересным и сложным художественным задачам, не говоря о музыке И. Баха и В. Моцарта и С. Рахманинова. Борис Эмильевич не только делился своими секретами пианизма, но и предлагал свой взгляд на интерпретации исполненных произведений, при этом отмечая хорошую работу всех преподавателей; увлекал своим исполнением, показывая, как это сыграл бы его учитель, Д. А. Башкиров.
ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.Таким образом, все присутствующие в зале получили ответы на многие профессиональные вопросы, связанные и с пианистическим мастерством (свободой аппарата и приемами решения различных технических проблем), и с жанрово-стилевыми и стилистическими особенностями фортепианной музыки – средствами выразительности более высокого уровня (исполнительским временем, интонацией, педализацией, то есть – пространственно-временными параметрами звучащей музыки).
ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.
ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ. Ярким результатом педагогического мастерства явился концерт Владимира Матусевича – магистра Университета искусств в Эссене, участника Международного конкурса имени Шопена (Варшава), организатора Екатеринбургского фестиваля фортепианной и камерной музыки "Свободная интонация", концерты которого проходят в России, Польше, Германии, Нидерландах. В его исполнении прозвучали 12 этюдов Ф. Шопена ор.10 и грандиозная по масштабам и сложности Вторая Соната ор.36 С.В.Рахманинова. Игра Владимира Матусевича поражала тонким пониманием стиля, разнообразием пианистических приемов, выразительной агогикой. Каждый этюд открывал свой образно-звуковой мир, поэтичный и хрупкий – от блестящих виртуозных и праздничных до трагичных, глубоко внутренних интимных высказываний. Благородная манера игры, внутренняя наполненность, глубина и концентрация творческой энергии при внешней сдержанности позволили пианисту раскрыть сложный противоречивый мир рахманиновской сонаты, тонкость и поэтичность лирики. Великолепное слышание фактуры, интонационное богатство и прекрасно вылепленная форма – все это результат огромного труда, таланта и великолепной школы, которую Владимир Матусевич унаследовал от своих наставников - профессора Алексея Букреева (Уральская консерватория) и профессора Бориса Блоха.

ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.

ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.Спасибо всем организаторам и тем, кто всячески способствовал приезду таких замечательных музыкантов. Фортепианные вечера состоялись при поддержке МШ города и Благотворительного Фонда "Общественная инициатива жителей Кривбасса" в лице Председателя Правления-директора Соколовского Станислава Владимировича – благодаря им, наш зал, который слышал игру многих выдающихся музыкантов – Дмитрия Башкирова, Элисо Вирсалазе, Веры Горностаевой, Тамары Гусевой, Якова Зака, Дины Иоффе, Рудольфа Керера, Владимира Крайнева, Евгения Малинина, Татьяны Николаевой, Владимира Нильсена, Натана Перельмана, Павла Серебрякова, Анатолия Угорского, Якова Флиера, Наума Штаркмана и многих других выдающихся музыкантов – вновь погрузился в атмосферу настоящего Высокого Искусства!

ФОРТЕПИАННЫЕ ВЕЧЕРА С БОРИСОМ БЛОХОМ.


кандидат искусствоведения,
доцент Ольга Чеботаренко