news » Офіційний сайт Криворізького Музичного Коледжа а

Концерт митців всеукраїнської Національної музичної спілки


18.02.12 - у Криворізькому обласному музичному училищі пройшов КОНЦЕРТ митців всеукраїнськой Національної музичної спілки, присвячений 80-ій річниці Дніпропетровської області.Митці Кривбасу – рідній Дніпропетровщині


Дніпропетровська область відзначає в ці дні своє 80-річчя. Наш потужний промисловий регіон, який сьогодні визначений локомотивом вітчизняної економіки, має разом з тим сильну і яскраву гуманітарну ауру. Культурні здобутки Дніпропетровщини широко визнані в країні та світі. І в цьому невпинному русі розвитку і досягнень висвітлюється неабиякий внесок міста з палаючим серцем – Кривого Рогу.

В річниці звітних та урочистих заходів до ювілею області гідно представлена і діяльність Криворізького міського відділення Національної Всеукраїнської музичної Спілки під головуванням Л.В.Ракітянської (директора Криворізького обласного музичного училища), її заступника Т.О.Месропової та за підтримкою міської та обласної держадміністрації. Криворізьке міське відділення працює від 1970 року, на сьогодні воно об’єднує понад 50 найбільш активних та авторитетних музикантів, які є модераторами и кураторами міських музичних події.

Завдяки чисельності та активності музичної громадськості міста, творчій роботі Криворізького обласного музичного училища, факультету мистецтв Криворізького Національного університету, 15 музичних шкіл та 2-х шкіл мистецтв, районних центрів естетичного виховання молоді – культурне життя нашого робітничого краю постійно живиться різноманітними фестивалями, конкурсами, концертами.

Навіть в умовах кризи та браку коштів не перервана традиція таких щорічних конкурсів, як «Юний скрипаль», «Юній віртуоз», «Чарівна флейта».

Середина концертного сезону була відзначена дводенним Моцартовським фестивалем в співтворчості з Київським Інститутом музики ім. Р.Глієра та низкою Різдвяних концертів. В січні, за участю відомого в світі виконавця і композитора нашого земляка Володимира Зубицького, пройшов концерт-огляд досягнень уславленої Криворізької школи акордеоністики. На підході – щорічний фестиваль хорової музики «Співоча весна».

Тож, програма ювілейного концерту майстрів Криворізького міського відділення Національної Всеукраїнської музичної Спілки, що відбувся 18 лютого в залі Криворізького обласного музичного училища, була щедрою на якісну музику і гідна славної події. Знаменно, що поряд з найкращими і відомими в місті музикантами, в концерті взяли участь і талановиті учні майстрів. А ведуча концерту музикознавець Олена Карлова артистично розповіла публіці про історію створення і ключові досягнення музичної Спілки.

Своєрідною увертюрою до насиченої програми став виступ Естрадного оркестру під керівництвом І.Курило, який енергією джазового музикування сворив святковий настрій. А далі на сцені з’явилася справжня примадонна, лауреат Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів, доцент факультету мистецтв Криворізького університету – Маргарита Вікторова. Два твори в в ії виконанні – «Пливе моя душа» М.Жербіна на вірші П.Шеллі, «Бах творить» С.Наміна – зачарували витонченою інтерпретацією та унікальним колоратурним сопрано сріблястого тембру і широкого діапазону.

Певним контрастом до блискучого початку концерту став вишуканий, ніби акварельними фарбами змальований Вальс А.Фоссена у віртуозному виконанні Тріо народних інструментів у складі педагогів музичного училища Олександра Мовчана, Олени Ващенко та Сергія Морозова. А дует юних баяністів, лауреатів Всеукраїнських конкурсів Гапоновой Діани та Руслана Ярового – учнів відомого педагога Л.Єчкаловой, збадьорив зал полум’яними ритмами Самби В.Кароніка і злагодженим ансамблем.

Ансамблеве музикування стає останнім часом дедалі популярнішим, сценічно привабливим, воно вимагає від виконавців особливої майстерності. Тому прикрасою концерту стали різноманітні ансамблі, які вже здобули визнання на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах: дует народних інструментів у складі Георгія Белоненко та Євгена Королькова; вокальний дует студентів музичного училища – Сергія Алькіна та Мирослава Муратова (клас педагога Х.Сиротюк), які зворушливо проспівали українську народну пісню «Чорнії брови, карії очі». А ефектно представлений дует Сильви і Єдвіна з оперети І.Кальмана у виконанні майстра – Наталії Овчаренко та її студента Олега Журавля вмить підвищив емоційну температуру в залі.

З неменшим захопленням сприймала публіка і виступи віртуозів-піаністів. Зворушливо, з романтичним піднесенням прозвучав Музичний момент С.Рахманінова у виконанні доцента факультету мистецтв Криворізького Національного університету Ольги Чеботаренко. Порадували майстерністю і студенти музичного училища: Анастасія Шаріна (кл. пед. М.Кратіновой) проникливо виконала Рапсодию И.Брамса, а Дмитро Старцев (кл. пед. В.Замишляева), вдало втілив пристрасні поривання в популярному «революційному» Етюді О.Скрябіна.

Завжди особливо тепло сприймаються виступи дитячих колективів – і тут не було виключення. Хор старших класів музичної школи №1 під керівництвом О.Ковальскої порадував українською піснею «Ой, там на вершечку» в обробці І.Кіріліной та «Гімном Свободі» О.Петерсона. Бурхливими оплесками зал зустрів і корифея дитячого хорового співу Ларису Суханову – не один створений нею дитячий колектив завойовував вищі нагороди на різноманітних конкурсах, незлічену кількість молоді залучила вона до музичного світу. Промовисто та щиро-молитовно пролунала Ave Maria К.Сен-Санса під диригуванням майстра у виконанні жіночого хору «Оріана» та дитячого хору школи педагогічної практики Криворізького обласного музичного училища.

На завершення святкового концерту випала і його кульмінація – три оркестри музичного училища змагалися в майстерності. Ніби веселка засяяла в залі від вправної гри квінтету кларнетистів з оркестром духових інструментів під управлінням Віктора Онуфрієнко в п’єсі Ю.Квілковскі «Веселі кларнетисти».

Симфонічний оркестр (дир. Наталія Чернійчук) додав радісного настрою музикою В.А.Моцарта – Рондо До мажор для скрипки з оркестром віртуозно виконав Олексій Ревенко. І дійсно вразив слухачів потік позитивної енергії, який вилучав виступ оркестру народних інструментів (дир. Дмитро Ільїн). Інтродукція і тарантела П.Сарасате з сколюючим ксилофоном (Ірина Билкова) заворожувала яскравою грою тембрів і артистичною вправністю. А мальовничий і запальний «Танок з шаблями» з балету «Гаяне» А.Хачатуряна на високій емоційній ноті, подібно до знаку оклику, завершив концерт.
Тож, дійсно – вітання митців Кривбасу було щедрим і щирим, а ювілейне святкування на Дніпропетровщині триває!Світлана Бреус, музикознавець,
член Всеукраїнської Національної музичної Спілки02.12.11 - Концерт фортепианной музыкиКриворожское музыкальное училище продолжает нас радовать
новыми грандиозными концертами!


02.12.11 - Концерт фортепианной музыки

М.Лидский с преподавателями фортепианного отдела

2 декабря 2011 года в большом зале Криворожского музыкального училища прошло необычайное событие, состоялся концерт преподавателя Московской Государственной Консерватории им. Чайковского - Михаила Лидского.
Множество людей пришло оценить мастерство пианиста и насладиться его талантом. Зал был переполнен! Произведения, прозвучавшие в исполнении мастера, по истине дарили эстетическое наслаждение!
Первым номером была исполнена Французская сюита И. С. Баха Ми мажор, в которой пианист передал всю глубину полифонического звучания, точно отразив стиль баховской эпохи.
Само слово «Сюита» переводится с фр. Suite как - «чередование», «последовательность» — это музыкальная форма, состоящая из нескольких самостоятельных контрастных частей. Термин «сюита» впервые был введён во второй половине XVII века французскими композиторами. Вначале танцевальная сюита состояла из двух танцев: Паваны – медленного торжественного и Гальярды – веселого, быстрого танца. В конце XVII века в Германии сложилась точная последовательность частей сюиты, которая включала в себя: Аллеманду - четырехдольный танец в спокойно-умеренном движении, Куранту — оживленный танец в трехдольном размере, Сарабанду - трехдольный танец скорбно-сосредоточенного характера и Жигу - быстрый старинный танец в трехдольном размере. Именно эта основа представлена в сюитах Баха.
Михаил Лидский мастерски воплотил все особенности данного жанра: строгость, проникновенность, лиризм, передав тончайшие оттенки баховской мысли.
Кантиленную линию продолжил и второй номер концерта - партита Баха до минор.
Жанр «партиты» (с итал. partita, переводится как — разделённая на части) является родственным жанру сюиты, основное отличие между ними заключается в наличии прелюдийной части перед аллемандой, а также в появлении так называемых «вставных» частей цикла: гавота, полонеза, бурре, менуэта, бурлески, скерцо, арии.
С тонким изяществом исполнитель передавал слушателям каждую фразу, это было великолепно!
Концерт завершили блестящие, наполненные экспрессией вариации Бетховена на вальс Диабелли. Сама форма вариаций представляет собой тему, которая излагается повторно с изменениями в фактуре, ладе, тональности, гармонии, тембре и т.д. Форма вариаций родилась в XVI веке. Тогда возникли две разновидности полифонических вариаций - пассакалия и чакона. Позднее форма вариаций развивалась и получила огромную популярность в творчестве многих композиторов.
Вариации Бетховена на тему вальса Диабелли были созданы композитором между 1817 и 1827 годами, и стали одними из шедевров мировой фортепианной музыки.
С огромным мастерством Михаил Лидский воплотил всю силу и мощь бетховенского духа. Присутствовавшие в зале слушатели, сидели затаив дыхание до последнего звука! Все были просто в восторге!


Своими впечатлениями о концерте делилась Шишак Л. В.

30.11.11 - Вечер джаза

30.11.11 - Вечер джаза
30.11.11 - Вечер джаза


Что такое джаз вряд ли кто-то решится взяться объяснять, поскольку этого не стал делать даже великий в истории джаза человек – Луи Армстронг, который сказал, что это просто нужно понимать и все.
30 ноября в Криворожском музыкальном училище состоялся концерт, в котором понимание джаза с блеском продемонстрировали Заслуженный артист Украины, доцент, заведующий кафедрой «Музыкальное искусство эстрады» Донецкой Государственной музыкальной академии им. С. С. Прокофьева Анатолий Лозовский (ф-но) и один из ведущих украинских исполнителей с многолетним опытом работы, лауреат джазовых фестивалей Владимир Денежный (бас-гитара).
Исполнитель партии фортепиано, Анатолий Лозовский, поразил всех блестящей техникой, музыкальностью, виртуозными импровизациями, которые, по сути, в джазе являются основными элементами, выявляющие настоящий талант исполнителя. Анатолий Максимович является лауреатом Международных джаз-фестивалей в г.г. Одесса, Ростов, Киев, Винница, Сумы, Львов, Кривой Рог, Ялта, Запорожье, Черновцы, Донецк. Среди его партнеров множество замечательных музыкантов, мастеров своего дела – А. Кузнецов (гитара), С. Григорьев (саксофон), И. Юрченко (ударные), Т. Конькова г. Москва (вокал), Арли Леонард США (вокал), Владимир Денежный (бас).
Концерт-беседа, которую полностью проводил Анатолий Лозовский, была выстроена таким образом, чтобы слушатели имели возможность уловить все изменения исторического, музыкального развития стиля от композиций рэг-тайма, буги-вуги, до современного джаза. В программе концерта прозвучали произведения Д. Гершвина, Дж. Керна, М. Петруччиани, А. К. Жобима, К. Портера, Д. Эллингтона и др.
Концерт прошел на одном дыхании. Публика с восторгом и энтузиазмом принимала каждый номер, откликалась бурными овациями на импровизации исполнителей.
В продолжение концерта, не менее ярким явился мастер-класс, к которому проявили неподдельный интерес все любители джаза.
Анатолий Лозовский и Владимир Денежный поделились мыслями, знаниями о широких возможностях этого стиля. Джаз живет в ритме, в несогласованности, в умении свинговать, в пересечениях и в не соблюдениях тональностей и высоты звуков. Вся музыка строится на конфронтации и противоречии, но в одном музыкальном произведении это все гармонично соединяется и поражает своей мелодичностью, особенной привлекательностью.
Неповторимое индивидуальное исполнение виртуоза-джазмена, это его выступление и наслаждение им и слушателями музыкой в данный момент. А залог вечной молодости джаза – это импровизация, которая имеет огромную силу объединять разные народы…
Зная историю не только джаза, но и классической музыки, упорно овладевая стилем от азов до современных композиций, джазовый исполнитель обязательно добьется успеха и наслаждения от собственного творчества!


Музыковед - Елена Фролова
Жовтень, 2011 рік

Керуючись Законом України "Про місцеві державні адміністрації" розпорядженням Президента України від 22.03.2000 року №120/200-рп "Про проведення щорічної Всеукраїнської культурно-мистецької акції "Майстри мистецтв України - трудівникам села" щодо оновленої та цілісної культурної політики, з метою створення комфортного життєвого середовища, належних умов відпочинку сільського населення, сприяння відродженню національної культури, звичаїв, традицій та обрядів, розвитку народних ремесел, викладачі та студенти Криворізького обласного музичного училища прийняли участь у концертах, згідно графіку участі творчих колективів області за дорученням голови обласної державної адміністрації від 19.08.11 року "Про організацію проведення обласної мистецької акції "Будуємо нову Дніпропетровщину" та наказу управління культури і туризму від 31.08.11 року, р. №108 "Про проведення обласної мистецької акції "Будуємо нову Дніпропетровщину"У стінах Златоустівського СБК відбувся концерт студентів Криворізького обласного музичного училища. Квіти дарували Сергію Алькіну за виконання пісні "Материнська любов", щиро аплодували Тетяні Дубовик , Артему Яхішину, Анатолію Бессмерттному.У Вільненському Будинку культури відбувся концерт "старих знайомих" - студентів Криворізького обласного музичного училища. Вільненці гучно аплодували та дарували квіти лауреатам багаточисленних конкурсів та фестивалів - Тетяні Дубовик, Валентині Таран, Анатолію Бессмертному, Ірині Семеновій.

26.12.09

Ювілейний концерт оркестру

народних інструментів

26 грудня 2009 року у великому залі Криворізького обласного музичного училища відбувся ювілейний концерт, присвячений 40-річчю творчої діяльності художнього керівника та диригента оркестру народних інструментів Дмитра Миколайовича Ільїна.

26.12.09


Оркестр народних інструментів Криворізького музичного училища був створений на початку 60-х років і першим його керівником був Микола Андрійович Потапов, який заклав грунтовну базу
професійної оркестрової гри.

З 1969 року на протязі вже 40 років беззмінним керівником оркестру є Д.М.Ільїн. За цей час оркестр тричі був переможцем (перші місця) всеукраїнських оглядів-конкурсів творчих колективів навчальних закладів мистецтв, лауреатом фестивалю «Молоді голоси», учасником звітних та урочистих концертів в палаці «Україна» в Києві.

26.12.09

Оркестр з великим успіхом виступав з творчими звітами в залах консерваторії Києва, Одеси, Дніпропетровська, музичних училищ Дніпродзержинська, Запоріжжя, Кіровограда, Черкас.


Д.М. Ільїн щорічно готує з оркестром велику та цікаву програму для виступів в «Різдвяних вечорах», звітних концертах відділу та в міських урочистих заходах. Дуже цікавими були створені в останні роки разом з артистами міського музично-драматичного театру творчі проекти: «Заметіль» Г.Свиридова та «Кармен-сюїта» Ж. Бізе – Р.Щедріна.

26.12.09

В ювілейному концерті з великим успіхом були виконані класичні твори: «Кікімора» А. Лядова, фрагменти з балету «Лускунчик» П. Чайковського, твори сучасних акторів, народна музика.

26.12.09

Велике задоволення відчула публіка від виступів солістів в супроводі оркестру: співачки Катерини Коваленко, лауреата міжнародних конкурсів – юної скрипачки Маргарити Кірсанової, та особливо учня Д.М. Ільїна, лауреата міжнародних конкурсів Олександра Тонконога, що майстерно виконав «Бассо-остінато» Віктора Власова.

26.12.09

Ювіляра щиро вітали від колективу училища директор Ракітянська Л.В., викладачі та студенти – учасники оркестру.

26.12.09

14.03.10

Чи буде звучати «Чарівна флейта»?

14 березня 2010 року завершив свою роботу
37 дитячий фестиваль духової академічної музики
«Чарівна флейта». В заключному турі, який відбувся
в приміщенні ДМШ№4 (директор В.О.Дьомін), прийняли участь
55 виконавців на флейті, кларнеті, саксофоні, валторні, трубі,
тромбоні, тубі, альтгорні, ударних інструментах. 16 ансамблів
та 3 духових оркестри (з ДМШ№4 – кер. оркестру Калюжний О.І.,
директор школи Дьомін В.О.; з ШМ№2 – кер. оркестру Овчинников М.І.,
директор Тронь О.С.; зведений духовий оркестр ШМ№1 –
кер.Слободянюк В.О., директор Клочкова О.П.
та ДМШ№3 - кер. Максимовський С.В.,
директор Корєшкова Т.В.).

Виконавцями на фестивалі «Чарівна флейта»
були діти та підлітки від 6 до 16 років.

14.03.10

Наш фестиваль започаткував свою роботу в далеких 70-х роках.
Тоді й учасників було поменше, були і твори більш легкими,
не дуже якісні інструменти. Правда, ентузіазм був тоді не меншим.
Це був взагалі перший фестиваль на Дніпропетровщині.
І не так просто було його зробити дійовим.

Починати нову справу завжди важко, а зв’язану
з людьми мистецтва тим більш складно.
Але ради кого і ради чого це все робилось?

14.03.10

Вдумаємось у факти: тисячі виконавців на духових та ударних
інструментах знайшли своє щастя в творчості завдяки фестивалю
академічної духової музики «Чарівна флейта». Перші учасники були
учнями викладачів В.Покровського, О.Радзієвського, О.Панкова,
В.Слободянюка. Хіба могли ми тоді мріяти, що випускники музичних шкіл,
а потім Криворізького обласного музичного училища стануть такими
як В.Лясота – заслужений артист України, професор консерваторії,
Ю.Тарарак – лауреат міжнародного конкурсу, доцент консерваторії;
В.Громченко – лауреат міжнародного конкурсу, доцент консерваторії,
кандидат мистецьких наук; В.Семеряга - викладач консерваторії,
соліст академічного симфонічного оркестру; А.Дьомін – лауреат
міжнародних конкурсів; Д.Антонюк – концертмейстер знаменитого
Санкт-Петербурзького симфонічного оркестру, В.Шефер – Московського,
а О.Самойлов та С.Кипень – Національного в м.Києві. Не хотілось би
перебільшувати значення фестивалю як заходу, адже головне –
це підготовчий період до нього. Викладачі Криворізького
обласного музичного училища В.А.Пшеничних
(перший зав.відділом духових та ударних інструментів),
В.Ф.Дроботушенко (засл. працівник культури України),
В.С.Септа в минулому, а нині викладачі училища
С.П.Литвиненко, О.Р.Федо, С.О. Коваленко, В.І.Гриценко,
В.С.Онянов надають методичну допомогу викладачам
музичних шкіл, проводять майстер-класи для них.
Це дає хороші результати.
Ось які вони після проведення 37 фестивалю
дитячої академічної духової музики:

14.03.10

Найкраще виступили на фестивалі учні-виконавці на дерев’яних
духових інструментах: флейті, кларнеті, саксофоні.
Флейтисти Кисіль С.(викл. Гражданін Г.Г., конц. Полушина К.В. );
Іващенко Т. (викл. Федо О.Р., конц. Тіхонірова С.Р.);
кларнетисти Забіяка В., Довгань Д. (викл. Онуфрієнко В.В.,
конц.Пупкова Г.М., Кадук Т.Ю.); саксофоністи Удовиченко Д.,
Кошкарьов О. (викл.Носачов С.Ф., конц. Носачова Т.Б.),
Ткаченко Д. (викл.Зінченко А.В., конц. Матвійчик Ю.Є.)

На ударних інструментах відзначились учні викладача-директора
Савенкової І.Б. та конц. Юрлової Т.Ю. Білкова І. та Румянцев М.

Виконавці на мідних інструментах (валторна, труба,
тромбон, туба, альтгорн) виглядали дещо скромніше,
але приємною несподіванкою були виступи тубіста
Лісового В. (викл. Кудінов М.В., конц. Слісаренко Н.П.),
валторніста Кертика С. (викл. Гриценко В.І., конц. Денисюк О.В.),
трубача Калюжного А. (викл.Парфьонов А.В., конц.Коваленко А.В.)

14.03.10

Зовсім недавно майже в кожній музичній школі були духові оркестри.
Але потім вони залишились лише в двох музичних школах.
Директори ДМШ№4 Дьомін В.О., ШМ№2 Тронь О.С. давно зрозуміли,
що духовий оркестр - це не минуле, а майбутнє. В цьому році,
завдяки співпраці ШМ№1 (директор Клочкова О.П.,
керівник оркестру Слободянюк В.О) та ДМШ№3
(директор Корєшкова Т.В., керівник оркестру Максимовський С.В.)
на фестивалі звітував зведений духовий оркестр цих шкіл.
Грав оркестр чудово. Справи відродження духових оркестрів
у наших сусідніх державах набирають державної ваги, вже
не кажучи про країни далекого зарубіжжя. Вважаємо,
що не дуже перспективна справа в плані виховання
майбутніх громадян нашої Вітчизни. Ці пафосні слова
викликані прекрасними виступами духових оркестрів
під керівництвом О.І. Калюжного, М.І. Овчиннікова,
В.О.Слободянюка і С.В.Максимовського.

Справа честі кожного керівника музичної школи сприяти
відродженню та створенню духових оркестрів. Результати
37 фестивалю духової музики «Чарівна флейта 2010»
показали, що найкращий рівень виконавства в МШ№4, №1,
№10, №8, ШМ№2.

14.03.10

Хотілось щиро подякувати управлінню культури Криворізького
міськвиконкому (начальник Берлін В.М., методист Клімова А.І.),
спонсорам фестивалю Заславському О.Н. (магазин «Назарет»),
академіку, доктору технічних наук, професору Жукову С.О.,
директору Криворізького обласного музичного училища Ракітянській Л.В.,
директору ДМШ №4 Дьоміну В.О. за підтримку 37 дитячого
фестивалю духової академічної музики «Чарівна флейта 2010».

Віримо, що «Чарівна флейта» буде звучати і в майбутньому.Зав. відділом «Духові та ударні інструменти»
КВНЗ «Криворізьке обласне музичне училище» Онуфрієнко В.В.

13.02.10

Концерт вокальної музики

13 лютого 2010 року у Великому залі Криворізького обласного
музичного училища відбувся
концерт вокальної музики, який відноситься до серії
благодійних філармонічних вечорів.
«Дихання музики» - саме така назва цього концерту.

13.02.10

Програма була контрастною та різнобарвною.
Вона містила твори таких композиторів як
С.Рахманінова і Е.Гріга, С.Танєєва і Дж.Верді.
Таку різноманітну програму змогли втілити лише музиканти,
які володіють тонким відчуттям стилю кожного автора,
твір якого виконувався. Саме такими музикантами є
солістка Криворізького театру драми і музичної комедії
ім. Т.Г.Шевченка - Ірина Данко та педагог і концертмейстер
Криворізького обласного музичного училища – Ніна Волченкова .
Вони показали високий рівень майстерності: вже з перших творів
публіка тепло та відкрито приймала артистів.


Концерт відкрили романси С.Рахманінова: «Здесь хорошо»,
«У моего окна», «Сирень», «Сон» та «Я жду тебя».
Російську тему продовжили відомі твори П.І.Чайковського
«Ни слова, о друг мой…» і «Скажи, о чём в тени ветвей…»,
які викликали шквал позитивних емоцій.
Не менш яскравим було виконання «Пісня Сольвейг»
з сюїти «Пер Гюнт» Е.Гріга, «Севильяна» з опери
«Дон Сезар де Базан» Ж.Массне, «Болеро Елены»
з опери «Сицилийская вечеря» Дж.Верді.
Твори зарубіжних композиторів справили не
менш приємне враження.

13.02.10

Завершився концерт виконанням романсів «Пливе моя душа» І.Жербіна,
«Лунный вальс» І. Дунаєвського і «Рождение арфы» С.Танєєва.

Така складна програма з творів композиторів різних шкіл та епох
приховує в собі неабияку цікавість, адже саме завдяки цьому
змогли показати багатогранність свого таланту, здійснивши разом
зі слухачами захоплюючу подорож у світ вокальної музики.

13.02.10

Ведучим був заслужений артист України Василь Короленко,
який дуже вдало об’єднав такі різноманітні твори єдиною
драматургічною лінією, виконуючи вірші видатних поетів.

18.12.09

Святковий концерт
відділу
«Духові та ударні інструменти»О, Боже мій, зовсім не для слави
Живуть на світі і акорд і вірш,
Вони як води, і вони як трави
Вони живуть і дихають для всіх.


В цих словах сконцентровано головні помисли відділу духових та ударних інструментів Криворізького обласного музичного училища, який звітував про свою роботу напередодні свята Миколая 18 грудня 2009 року.

18.12.09

Ніби традиційний концерт-звіт в кінці року приніс багато нетрадиційних речей. Вперше за багато років він пройшов в малому залі училища, дуже вже малому залі для такої кількості і слухачів, і виконавців. Але пройшов якось по різдвяному затишно з тісним контактом зі слухачами.

18.12.09


Почався концерт з виступу духового оркестру п’єсою М.Мусоргського «Коронація Бориса Годунова» з опери «Борис Годунов» (диригував В. Онуфрієнко). Оркестрантам вдалося з перших тактів твору створити радісну атмосферу, яка потім панувала до кінця концерту.
Солістам, які грали після оркестру прийшлося змагатися між собою, щоб не загасити полум’я радості, яке запалили оркестранти. Антон Шапошнік (кларнет), Микола Домашов (віброфон), Семен Кертик (валторна) – наймолодший учасник концерту (з музичної школи при муз. училищі), Іван Кошовий (флейта), Ксенія Жовнір (саксофон), Тарас Куц (малий барабан), Вероніка Князьок (кларнет), Кирило Свєташов (віброфон) продовжували піднімати настрій слухачам.

18.12.09

А коли на сцену вийшли ансамблі викладачів В. Гриценка, О. Федо, В. Онуфрієнко, С.Литвиненка, С.Коваленка, В.Онянова, то слухачі отримали ще більш глибокі враження. Ансамблі мідних інструментів, флейтистів, кларнетистів та саксофоністів, трубачів, ударних інструментів додали ще більше барв. В їх натхненному виконанні прозвучали і «Політ джмеля» М.Римського-Корсакова, і «Весняні води» С. Рахманінова, і «Полька-піццикато» Й. Штрауса, і «Хор мисливців» К. Вебера і багато інших творів.
У всьому їм допомагали концертмейстери Юлія Клоченко, Алла Голентус, Тетяна Кадук, Олена Денисюк. До речі, ансамблева гра тільки набирає ходу на Криворіжжі. Започаткована вона в духовій музиці на наших фестивалях «Чарівна флейта». Це дуже цікава і багатогранна форма музикування, яка готує музикантів до гри в оркестрі. Між іншим перед початком концерту грав ансамбль викладачів відділу (керівник С. Коваленко).

18.12.09На завершення концерту грав оркестр, - це були цікаві п’єси Альфреда Ріда «Вірменські танці» та М. Римського-Корсакова «Три дива».
З оркестром чудово співала Альона Головко. Твори М.Глінки «Арія Антоніди» з опери «І. Сусанін» та «Вальс Джульєтти» з опери « Ромео і Джульєтта» прозвучали в її виконанні яскраво і захопили любителів вокалу.

18.12.09

Концерт вела з великою видумкою Тетяна Кадук. До всього ж вона грала в оркестрі на саксофоні, синтезаторі та акомпанувала студентам на роялі. Акустику допомагав створювати В.Ярцев.

18.12.09

Слухачі дякували виконавцям за натхнення і радість спілкування з духовим мистецтвом. Вони просили повторити концерт для більш широкої аудиторії у великому залі училища.


Голова ПЦК «Духові та ударні інструменти» В.В. Онуфрієнко

01.11.09

Вечір - зустріч до 40 - річчя класу


Маргарити Кратінової

Першого листопада 2009 року у Великій залі Криворізького обласного музичного училища відбулась зустріч з випускниками класу
Маргарити Матвіївни Кратінової. Яскравим доповненням до концертної програми стали відеопрезентації з фото випускників М.М. Кратінової
з початку 70-х рр. по сьогодення.

01.11.09

Першочергово, талановитого педагога прийшли привітати: представник управління культури міськвиконкому Алла Клімова,
директор Людмила Ракітянська та весь колектив музучилища.
В адресу педагога звучали найщирійші слова подяки та побажання успіхів у подальшій натхненній праці.

01.11.09

Але особливі слова вдячності Маргарита Матвіївна приймала від своїх колишніх учнів - випускників, які сьогодні продовжують навчання
у вищіх навчальних закладах.
Лауреати Міжнародних конкурсів, студенти Національної Академії музики
ім. П.І. Чайковського (м.Київ) Надія Саковська та Дмитро Дроздов дарували ювілярці класичні музичні твори,
випускниця Дніпропетровської консерваторії ім. М.І. Глінки Марія Трубіна дивувала слухачів професійною грою на фортепіано.

01.11.09

Віртуозним виконанням творів І. Альбеніса, з сюїти "Іберія",
Ш.Гуно - Ф. Ліста, вальсом з опери "Фауст" привітала свого улюбленого педагога випускниця школи обдорованих дітей та музичного училища, а тепер студентка Класичної Академії ім. Маймоніда (м. Москва), лауреат Міжнародних конкурсів Марія Міхайліді.


01.11.09

Досить якравим та неповторним був виступ Владислави Крускаль, однієї з "зірочок" Маргарити Кратінової. Лауреат Міжнародного конкурсу,
аспірантка Національної Академії ім. П.І. Чайковського
В. Крускаль виконала вальси
"Соль бемоль мажор" Г. Ходоровського та "Повільний вальс" К. Дебюссі.

01.11.09

Про справжній талант, професіоналізм та закоханість у свою справу Учителя Маргарити Кратінової, розповідала музикознавець Олена Карлова.
І в цьому переконалися всі присутні.
Квіти, аплодисменти....

01.11.09

А на завершення святкового вечора під супровід концертмейстра Олени Фролової на слова та музику Ольги Чеботаренко в залі звучала фінальна пісня "Забудем о печали". І це було як настанова на майбутнє...