news » Офіційний сайт Криворізького Музичного Коледжа а

18.12.09

Святковий концерт
відділу
«Духові та ударні інструменти»О, Боже мій, зовсім не для слави
Живуть на світі і акорд і вірш,
Вони як води, і вони як трави
Вони живуть і дихають для всіх.


В цих словах сконцентровано головні помисли відділу духових та ударних інструментів Криворізького обласного музичного училища, який звітував про свою роботу напередодні свята Миколая 18 грудня 2009 року.

18.12.09

Ніби традиційний концерт-звіт в кінці року приніс багато нетрадиційних речей. Вперше за багато років він пройшов в малому залі училища, дуже вже малому залі для такої кількості і слухачів, і виконавців. Але пройшов якось по різдвяному затишно з тісним контактом зі слухачами.

18.12.09


Почався концерт з виступу духового оркестру п’єсою М.Мусоргського «Коронація Бориса Годунова» з опери «Борис Годунов» (диригував В. Онуфрієнко). Оркестрантам вдалося з перших тактів твору створити радісну атмосферу, яка потім панувала до кінця концерту.
Солістам, які грали після оркестру прийшлося змагатися між собою, щоб не загасити полум’я радості, яке запалили оркестранти. Антон Шапошнік (кларнет), Микола Домашов (віброфон), Семен Кертик (валторна) – наймолодший учасник концерту (з музичної школи при муз. училищі), Іван Кошовий (флейта), Ксенія Жовнір (саксофон), Тарас Куц (малий барабан), Вероніка Князьок (кларнет), Кирило Свєташов (віброфон) продовжували піднімати настрій слухачам.

18.12.09

А коли на сцену вийшли ансамблі викладачів В. Гриценка, О. Федо, В. Онуфрієнко, С.Литвиненка, С.Коваленка, В.Онянова, то слухачі отримали ще більш глибокі враження. Ансамблі мідних інструментів, флейтистів, кларнетистів та саксофоністів, трубачів, ударних інструментів додали ще більше барв. В їх натхненному виконанні прозвучали і «Політ джмеля» М.Римського-Корсакова, і «Весняні води» С. Рахманінова, і «Полька-піццикато» Й. Штрауса, і «Хор мисливців» К. Вебера і багато інших творів.
У всьому їм допомагали концертмейстери Юлія Клоченко, Алла Голентус, Тетяна Кадук, Олена Денисюк. До речі, ансамблева гра тільки набирає ходу на Криворіжжі. Започаткована вона в духовій музиці на наших фестивалях «Чарівна флейта». Це дуже цікава і багатогранна форма музикування, яка готує музикантів до гри в оркестрі. Між іншим перед початком концерту грав ансамбль викладачів відділу (керівник С. Коваленко).

18.12.09На завершення концерту грав оркестр, - це були цікаві п’єси Альфреда Ріда «Вірменські танці» та М. Римського-Корсакова «Три дива».
З оркестром чудово співала Альона Головко. Твори М.Глінки «Арія Антоніди» з опери «І. Сусанін» та «Вальс Джульєтти» з опери « Ромео і Джульєтта» прозвучали в її виконанні яскраво і захопили любителів вокалу.

18.12.09

Концерт вела з великою видумкою Тетяна Кадук. До всього ж вона грала в оркестрі на саксофоні, синтезаторі та акомпанувала студентам на роялі. Акустику допомагав створювати В.Ярцев.

18.12.09

Слухачі дякували виконавцям за натхнення і радість спілкування з духовим мистецтвом. Вони просили повторити концерт для більш широкої аудиторії у великому залі училища.


Голова ПЦК «Духові та ударні інструменти» В.В. Онуфрієнко

01.11.09

Вечір - зустріч до 40 - річчя класу


Маргарити Кратінової

Першого листопада 2009 року у Великій залі Криворізького обласного музичного училища відбулась зустріч з випускниками класу
Маргарити Матвіївни Кратінової. Яскравим доповненням до концертної програми стали відеопрезентації з фото випускників М.М. Кратінової
з початку 70-х рр. по сьогодення.

01.11.09

Першочергово, талановитого педагога прийшли привітати: представник управління культури міськвиконкому Алла Клімова,
директор Людмила Ракітянська та весь колектив музучилища.
В адресу педагога звучали найщирійші слова подяки та побажання успіхів у подальшій натхненній праці.

01.11.09

Але особливі слова вдячності Маргарита Матвіївна приймала від своїх колишніх учнів - випускників, які сьогодні продовжують навчання
у вищіх навчальних закладах.
Лауреати Міжнародних конкурсів, студенти Національної Академії музики
ім. П.І. Чайковського (м.Київ) Надія Саковська та Дмитро Дроздов дарували ювілярці класичні музичні твори,
випускниця Дніпропетровської консерваторії ім. М.І. Глінки Марія Трубіна дивувала слухачів професійною грою на фортепіано.

01.11.09

Віртуозним виконанням творів І. Альбеніса, з сюїти "Іберія",
Ш.Гуно - Ф. Ліста, вальсом з опери "Фауст" привітала свого улюбленого педагога випускниця школи обдорованих дітей та музичного училища, а тепер студентка Класичної Академії ім. Маймоніда (м. Москва), лауреат Міжнародних конкурсів Марія Міхайліді.


01.11.09

Досить якравим та неповторним був виступ Владислави Крускаль, однієї з "зірочок" Маргарити Кратінової. Лауреат Міжнародного конкурсу,
аспірантка Національної Академії ім. П.І. Чайковського
В. Крускаль виконала вальси
"Соль бемоль мажор" Г. Ходоровського та "Повільний вальс" К. Дебюссі.

01.11.09

Про справжній талант, професіоналізм та закоханість у свою справу Учителя Маргарити Кратінової, розповідала музикознавець Олена Карлова.
І в цьому переконалися всі присутні.
Квіти, аплодисменти....

01.11.09

А на завершення святкового вечора під супровід концертмейстра Олени Фролової на слова та музику Ольги Чеботаренко в залі звучала фінальна пісня "Забудем о печали". І це було як настанова на майбутнє...